Téměř tři roky se museli obyvatelé Kyjova obejít bez koupání na zdejším koupališti. Jeho havarijní stav si vyžádal nemalou rekonstrukci za 70 milionů korun, nyní je areál k nepoznání. V příštím roce se ještě rozšíří o moderní aquacentrum.

„Realizaci předcházely schůzky s architekty, techniky a lidmi se zkušenostmi s provozováním bazénů, následně byly načerpané podněty debatovány s veřejností. Projekt se v čase mírně upravoval tak, aby odpovídal nejmodernějším trendům, současně byl co možná nejšetrnější k přírodě i městské kase,“ vysvětlil starosta Kyjova Františel Lukl.

Venkovní část nyní nabízí tři moderní bazény. Dominantou je velký víceúčelový bazén se třemi 50 metrů dlouhými plaveckými dráhami i oddělenou odpočinkovou zónou s perličkovou lázní, masážními lehátky i tryskami. Vedle něj se nachází neplavecký bazén s třídráhovou skluzavkou, vodní houpačkou a dalšími atrakcemi. Nejmenší ocení akční brouzdaliště.

V příštím roce se návštěvníci dočkají také kryté části, ta nabídne mimo bazénu tobogán, saunový svět i restauraci. Aquacentrum by mělo vyjít na přibližně 215 milionů korun a jedná se tak o největší investici v historii města Kyjova.