Dobré pivo z minipivovarů, rockové koncerty a pořádná show v prostředí mikulovského amfiteátru. Tak bude vypadat již 11. ročník Mikulovského pivobraní, který se uskuteční už v sobotu 7. srpna. Do vinařského města přijedou vystoupit kapely Horkýže Slíže, Marpo a TroubleGang či Smola a Hrušky.

„Můžeme slíbit minimálně šest kapel z České republiky a ze Slovenska i s přesahem do jiných hudebních stylů, než jen rock a metal. Parádní show od všech účinkujících. Už žádné rozdělení hlediště na sektory, bude dostatek piva a snad i dobré nálady,“ informovala ředitelka Mikulovského pivobraní Veronika Žuravlova s informací, že se program letos uskuteční pouze jednodenní.

Rozhodování, zda vůbec akci v období koronavirových omezení akci uskutečnit, nebylo pro pořadatelé lehké. „Půl roku jsme se otřepávali po loňském podivném a těžkém ročníku, dlouho nebyla chuť něco organizovat a ani to vlastně nešlo. Nakonec se nám chuť s opadnutím zákazů a také díky podpoře pravidelných návštěvníků vrátila. Ovšem poskládat před létem kvalitní program z kapel, které mají plný kalendář odložených koncertů z loňska, to byl oříšek. Udělali jsme pár kompromisů a letos sázíme na osvědčené kapely, které umí udělat pořádnou show,“ vysvětlila Veronika Žuravlova.

V mikulovském amfiteátru se během dne divákům představí na pódiu matadoři Horkýže Slíže, divoký Marpo se svým TroubleGangem, brněnští rockeři Gate Crasher, slovenští pohodáři Smola a Hrušky nebo RCZ, český tribute band slavných Rammstein. Vstupenky jsou již v prodeji na webových stránkách Mikulovského pivobraní.