Rajčata na každém kroku. Tak to bude vypadat již v sobotu 14. srpna u synagogy v Břeclavi, kde se uskuteční již 8. ročník tradičních Slavností rajčat. Na návštěvníky čeká nejen pestrá nabídka pokrmů z rajčat, ale i hudební program či zábava pro děti.

Na místo dorazí rekordní počet prodejců. Dle slov pořadatelů by jich měla být přibližně padesátka. „Z národních kuchyní bude možno ochutnat recepty z Argentiny, Guatemaly, Maďarska, Španělska, Řecka i arabských oblastí. V sobotu dokonce můžete vyzkoušet i rajský burčák, červené langoše či kombinaci rajčat s domácím sýrem a mléčným karamelem,“ informovali organizátoři na svém Facebooku. K ochutnání bude i rajský burčák, červené langoše i kombinace rajčat s domácím sýrem a mléčným karamelem.

Akce začne v 10 hodin dopoledne. Na slavnostech během dne vystoupí cimbálová muzika Břeclavan, swingová kapela Swingalia či Terne Čhave. Počítá se i s účastí dětí, a proto v rámci programu vystoupí Dr. Kuželka se svým cirkusovým vystoupením. Před kinem Koruna navíc po celou dobu zajistí program pro děti mateřské centrum Lvíček Dyjáček. Otevřena bude také výstava v synagoze a Lichtenštejnském domě. Vstupné je zdarma.