Státní zámek Milotice, častokrát zvaný také jako Perla jihovýchodní Moravy, je vyhledávaným cílem nejen turistů, ale i filmařů. Natočilo se zde několik filmů i seriálů, mimo jiné i Poslední aristokratka z roku 2019.

Právě Poslední Aristokratka je film zpracovaný podle stejnojmenné knižní předlohy zdejšího kastelána Evžena Bočka. Zámek v Miloticích tak byl jasnou volbou a ve filmu můžete nahlédnout nejen do interiérů, ale i zimního exteriéru zámku.

Přijde vám milotický zámek povědomý i z jiných filmů? Není divu, vždyť sem roku 1982 přiletěl dráček Mráček z pohádky Za humny je drak. U zámecké fontány vyhlížel svou princeznu také Ján Kroner mladší v roli Ondry v Nebojsovi a roku 1963 se zde natáčel i film Jánošík. Prostory zámku využil ve filmu Muži v říji také režisér Robert Sedláček.

Státní zámek Milotice nechal v letech 1719 až 1743 vybudovat Karel Antonín Serényi. Instalace zámku nabízí návštěvníkům pohled na životní styl posledního majitele JUDr. Ladislava Seilema a jeho rodiny z první poloviny 20. století. Prohlídková trasa je inspirována vyprávěním Seilemovy dcery Marie Henrietty.

Více informací o historii a otevírací době se dozvíte na webu www.zamek-milotice.cz

Foto: František Sysel