Dosud největší ročník Slavností Břeclavi připravují pořadatelé už na víkend 10. a 11. června. V zámeckém areálu se postupně vystřídají Jaromír Nohavica, Rybičky 48. Tři sestry, Pokáč, Tomáš Klus, No Name, Kali, Horkýže Slíže, Wohnout a dalších osm kapel. Rozšíří se i gastro zóna a sekce pivních speciálů zaměřená na jihomoravské pivovary.

Slavnosti otevře v pátek 10. června svým koncertem slovenská kapela No Name. Následně na pódium dorazí Jaromír Nohavica, pro kterého je to jediné festivalové vystoupení v roce. Rušno bude i těsně před půlnocí, kdy zámecký areál ožije ohnivou show v podání skupiny Rybičky 48. V sobotu hudební program začne už po obědě, kdy před publikem vystoupí Tomáš Klus a Wohnout. Večer bude patřit kapelám Trautenberk, Cocotte Minute, Tři Sestry a Horkýže Slíže.

Návštěvníci mohou zaznamenat drobnou změnu v názvu akce. Ze Slavností břeclavského piva se totiž letos staly Slavnosti Břeclav. „Už delší dobu jsme cítili, že název úplně neodpovídá současné podobě Slavností, ze kterých se stal plnohodnotný multižánrový festival,“ vysvětlil pořadatel Jan Svoboda.

Vstupenky jsou dostání v předprodeji a k zakoupení budou v den akce i na místě.