Finalisté 10. ročníku soutěže Brno Ph.D. Talent si tento týden převzali od vedení města Brna šeky na 300 tisíc korun. Ty každému poslouží na rozvoj svých projektů v oblasti jižní Moravy a Brna v následujících třech letech.

Do projektu se přihlásilo celkem 130 zájemců, ze kterých bylo vybráno 25 studentů prvních ročníků doktorských programů brněnských univerzit. Porota byla složena ze špičkových vědců ze zahraničí i České republiky. Slavnostní předání šeků v hodnotě 9 milionů a 300 tisíc korun se uskutečnilo v Rytířském sále Nové radnice za přítomnosti zástupců města Brna, organizace JCMM, univerzit a výzkumných institucí.

„Program od počátku podpořil už více než 200 kvalitních vědeckých týmů, řadě mladých vědců významně pomohl v začátku profesní kariéry a přispěl k výzkumným aktivitám, které přesahují region Brna i jižní Moravy,” informovala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

 „Díky stipendiu se mohou naši doktorandi naplno věnovat výzkumu. Oceňují rovněž získání prestiže a posun v kariéře s tímto projektem spojený,“ doplnila manažerka Brno Ph.D. Talent Barbora Dofková.

Foto: Město Brno