Brněnský festival Ignis Brunensis již o víkendu představí svou novinku, kterou je dronová show. K vidění bude v sobotu 7. srpna na Kraví hoře, a to v časech 21.30 a 23.00. Tématem představení bude výročí 60 let lidstva ve vesmíru.

„Brno je tak prvním městem v Česku, které dronovou show pořádá, vyjma jarní soukromé akce v Praze. Mám za to, že obyvatelé a návštěvníci Brna uvítají, že se tradiční nabídka festivalu Ignis Brunensis rozšiřuje tímto směrem. Kde jinde než v Brně je potenciál pro inovativní, technologicky náročné a inspirativní projekty, mezi které tento typ představení bezpochyby patří. Doufám, že nám bude nakloněno počasí, aby drony mohly vzlétnout a lidé si program naplno užili,“ informoval 2. náměstek primátorky Brna Tomáš Koláčný.

Do vzduchu o víkendu vzlétne 100 speciálních dronů, které svými pohyby vytvoří tématické obrazce na obloze. Aby bylo možné show zrealizovat, musí být příznivé meteorologické podmínky. V opačném případě hrozí posun představení. To bude navíc doplněno také o hudební doprovod.

„Nejlepší výhled budou mít diváci ve spodní části parku Kraví hora, na náměstí Míru a v přilehlém okolí. Doporučuji se na místo vydat nejlépe pěšky nebo městskou hromadnou dopravou. Parkovací místa zde speciálně pro tuto akci nejsou vyhrazena,“ vysvětlil Koláčný.

Ohňostroj opět nad Špilberkem

Nejen drony obsadí oblohu nad Brnem. Po skončení prvního představení se mohou lidé přesunout do amfiteátru u koupaliště Kraví hora, odtud bude o půl jedenácté večer možno vidět další z ohňostrojů Ignis Brunensis. Nad hradem Špilberk tentokrát oblohu rozzáří ohňostrojová show s názvem Pozdravy z Evropy.