Jelikož se v období distanční výuky zapomínalo na tělesnou výchovu a mnoha dětem chyběl pohyb, rozhodlo se vedení města Brna nabídnout brněnským školám možnost navštěvovat v červnu koupaliště na Riviéře a v Zábrdovicích zdarma.

„Naším cílem je přivést děti zpět na vzduch a ke sportu. V následujících dnech nabídneme brněnským základním a středním školám, že mají možnost navštěvovat koupaliště Riviéra a Zábrdovice v červnu bez poplatku, a to v dopoledních hodinách,“ informovala primátorka Brna Markéta Vaňková.

„Školy zde mohou poslední týdny výuky zdarma využívat i sportovní vybavení nebo hřiště. Děti si tak zahrají třeba beachvolejbal, fotbal, pétanque a podobné aktivity. Díky tomu mohou školy na Riviéře nebo na zábrdovickém koupališti uspořádat sportovní den, klidně i opakovaně,“ doplnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Nabídku využívat zmíněná koupaliště dostaly školy už v roce 2019. V té době za měsíc přišlo téměř 1800 žáků a 235 učitelů z 27 mateřských a základních škol.

Na koupalištích se budou dodržovat veškerá hygienická opatření. Školy budou informovány i o aktuálně platných nařízeních, která se mohou v průběhu času měnit.

Foto: STAREZ – SPORT, a.s.