Brněnská zoologická zahrada si pro návštěvníky na následující měsíce připravila pestrý program představující kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu. V červnu nabídne sérii přednášek a workshopů, večerní prohlídky s filmovým promítáním i „poklady“ pro milovníky geocachingu.

„Od tohoto týdne si mohou návštěvníci vybrat z nabídky zážitků v podobě afrických prohlídek s průvodcem, prohlídek z elektrovozíku a kávových nebo ovocných workshopů spojených s ochutnávkou afrických produktů. Věřím, že velkým lákadlem budou také večerní procházky po Mniší hoře s Ozvěnami Ekofilmu. Ve spolupráci s tímto festivalem bude na závěr každé takové procházky k vidění zdarma jeden z jeho atraktivních dokumentů,“ přiblížil projekt ředitel brněnské zoo Martin Hovorka.

Návštěvníci mohou nově nahlédnout také do autenticky vybavených afrických tříd v Africké vesnici. „Ta bude jednak sloužit pro představení projektu pomoci africkým sirotkům a zároveň jako zázemí pro některé letní aktivity. Tři červnové čtvrtky se zde budou konat setkání se zajímavými osobnostmi. Jednou z nich je cestovatel, malíř a ilustrátor Jan Dungel, který provede dětské i dospělé zájemce o malování workshopem Namaluj Afriku,“ doplnila mluvčí zoo Monika Brindzáková.

Pro rodiny s dětmi je připravena virtuální soutěžní stezka s africkou tématikou, která se nachází v interaktivních dotykových obrazovkách. Další z aktivit je i klasická soutěžní stezka zaměřená na detektivní příběh ztracené vévodkyně.

Ilustrační foto