Architektonická soutěž na břeclavský parkovací dům je u konce. Vyhrál ji brněnský architektonický ateliér P.P. Architects s.r.o. Budova vznikne v blízkosti nádraží na křižovatce ulic Slovácká a Stromořadní. Projekt vyjde přibližně na 100 milionů korun.

V první etapě nabídne objekt přibližně 152 parkovacích míst a bude se skládat z přízemí, prvního podlaží a pojízdné střechy. Druhá etapa přinese nadstavbu dalšího podlaží s pravděpodobnou kapacitou 228 míst.

„Výsledný návrh je originálně pojatá konstrukce z dřevěných vazníků, které se promítají i do fasády. Zajímavě je řešený také prostor mezi parkovacím domem a ulicí Stromořadní, kam bude orientován parter parkovacího domu,“ přiblížil stavbu starosta města Svatopluk Pěček.

Odborná komise vybírala ze čtyř návrhů, dva z nich však porušily soutěžní podmínky, a proto byly vyloučeny. Aby bylo možné projekt realizovat, je podmínkou získání dotace z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu v následujícím programovém období. Cena realizace projektu se totiž bude pohybovat v částce zhruba 100 milionů korun.

Foto: P.P. Architects s.r.o.