První říjnový víkend se ponese ve znamení oslav burčáku, vína i podzimu. Připravili jsme pro vás několik zajímavých tipů z Moravy. Který si nenecháte ujít vy?

Do Hustopečí na Burčákové slavnosti

Tradiční burčákové slavnosti v Hustopečích právě začínají. Páteční program nabídne vinařské povídky v podání zdejších ochotníků, středověký rock, ohňovou show, cimbálovou muziku i koncerty Ewy Farne a Red Socks Orchestra. V sobotu ožijí Hustopeče už ráno středověkým jarmarkem, folklórem, rytířským kláním i historickým průvodem městem. Kromě burčáku bude možné ochutnat místní vína a děti mohou využít programu na dětské scéně Šapitó. Večer na Dukelském náměstí vystoupí Blue Cimbal, Anna Julie Slováčková a Tublatanka. Pokud si chcete užít Hustopeče nejen v rámci slavností, můžete se ubytovat ve zdejším Penzionu pod Radnicí, který jako jediný ve městě nabízí hostům wellness s krytým bazénem, ale i možnost teambuildingů a romantických pobytů se sklenkou dobrého vína. Více o penzionu zjistíte ZDE.

Do Valtic na vinobraní

Jedna z nejočekávanějších akcí v srdci Lednicko-valtického areálu nabídne v pátek a sobotu program plný hudby, vína, burčáku a folkloru. Kromě krojovaných, dětských národopisných souborů a mužských i ženských sborů zde vystoupí kapela kapela Hodiny, Irnis, Barbora Poláková, Jelen či Vojtaano. Nebude chybět ani krojovaný průvod městem, který se na náměstí objeví v sobotu okolo druhé hodiny odpoledne.

Za dýněmi na lysický zámek

Po celý víkend se bude na zámku v Lysicích konat program u příležitosti dýňobraní. Návštěvníci mohou zavítat na prohlídky podzimně vyzdobených komnat první trasy a na nádvoří zámku mohou ochutnat dýňové speciality, víno i burčák. Pro děti bude připravena tématická zábava, a to vyřezávání dýní.

Do Zoo Hodonín na Den zvířat a zdraví

Neděle bude v Hodoníně patřit zvířatům. U příležitosti Dne zvířat a Dne zdraví připravuje hodonínská zoologická zahrada program v podobě komentovaného krmení zvířat, povídání se zvířecím záchranářem, výtvarný workshop, hry, malování na obličej, tetování, ukázky první pomoci či měření krevního tlaku a tělesného tuku. Program se koná od půl druhé do pěti hodin odpoledne. Více o akci najdete ZDE.