Rovnou dva dny plné hudby nabídne v prostředí mikulovského amfiteátru hudební festival MikuLOVE. Už v pátek 26. a v sobotu 27. srpna před jihomoravským publikem vystoupí na unikátním společném koncertu skupiny Už jsme doma a Hradišťan, dále Michal Ambrož & Hudba Praha, Krásné nové stroje, Znouzectnost, Echt! a mnoho dalších.

Letošní ročník navazuje dramaturgií a podtitulem Festival nepopulární hudby na dvacetiletou tradici zdejšího festivalu Eurotrialog. V unikátním spojení zahrají letos pouze při této příležitosti Už jsme doma spolu s Hradišťanem. „Mohlo by se zdát, že dochází k setkání a propojení dvou zdánlivě odlehlých hudebních těles. Hradišťan se svou láskou k folklórní tradici, jemnými zvuky a často melancholickou náladou. A Už jsme doma, překypující energií a dravostí, punkovou zběsilostí a nepředvídatelností. Obě kapely ale spojuje několik aspektů – odvaha překračovat hranice, včetně těch svých vlastních, vysoká míra profesionality, láska k poezii, smysl pro melodičnost a silná citovost výpovědi,“ přiblížil hlavní lákadlo dramaturg festivalu Miroslav Wanek.

Za zmínku stojí i další vystupující. Do Mikulova přijedou například kapely Sturle Dagsland z Norska, UZU z Japonska či Velká Potreba a Samčo brat dážďovek ze Slovenska. Aby návštěvníkům dvoudenní akce nic neuniklo, připravují pořadatelé i stanové městečko. Součástí programu bude samozřejmě veškerý festivalový servis včetně bohatého občerstvení.

MikuLOVE navazuje dramaturgií a podtitulem Festival nepopulární hudby na dvacetiletou tradici festivalu Eurotrialog, který do své smrti v roce 2019 pořádal v Mikulově hudebník, promotér, fotograf a dobrá duše alternativní hudby Romek Hanzlík. O dramaturgii se stará Romkův dlouholetý přítel a kolega z kapel FPB a Už jsme doma Miroslav Wanek. Pořadatelství převzali po domluvě s Romkovou životní partnerkou Ladou Kuruczovou jeho přátelé a kolegové Petr Pošvic a Radim Svatoň. Festival dává prostor nekomerční – nemainstreamové hudbě, umělcům ´okrajových´ žánrů, není pouze o zvučných jménech, ale i o mladých talentech. Ve svém názvu má zvýrazněno slovo LOVE (láska) a nejde jen o slovní hříčku – jde o symbolické vyjádření ducha celého festivalu, který je o lásce k hudbě, ale i o lásce mezi lidmi, o toleranci, hledačství, o respektu k ostatním a hlavně o fantazii bez limitů, o nekonečném objevování. 

Dvoudenní i jednodenní vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut. Ceny: dvoudenní – 1.290 Kč, dvoudenní (sleva pro studenty) – 990 Kč, pátek – 790 Kč, sobota – 990 Kč. Děti do 15 let věku v doprovodu rodičů zdarma. Akční vstupenky 6+1 zdarma / 10+2 zdarma na klub@livermusic.cz.

Více informací a program festivalu najdete na www.miku-love.cz.