Čokoládový ráj otevírá. Do Valtic přijíždí největší čokoládový festival v České republice a s sebou přiváží nespočet druhů čokoládových radostí od pralinek, lanýžů a horkých nápojů až po čokoládové pivo i kebab. Letos se uskuteční od pátku až do neděle nově v areálu Vinařství Chateau Valtice.

Návštěvníci si mohou mimo prodejních stánků užít také kulinářskou přehlídku, kde šéfkuchaři významných restaurací předvedou své nápadité čokoládové recepty. Valtice navštíví například foodblogerka Květa Vondráková (Lahodnosti.cz) s kreativním a zdravým vařením s čokoládou, děti si budou moci připravit sladké dezerty s Václavem (Mr. Vonka) a chybět nebude ani Jana Pavlusková s famózní Marmeládou.

Pro děti bude opět připravený stánek s malováním na obličej, nejlepší balonkář v republice Tomáš Okurek a jeho vystoupení, stánek s malováním čokoládou a barevným pískem.

Návštěvníci budou hledat poklad

Na letošní ročník připravili pořadatelé také zajímavou soutěž v podobě hry o poklad. Dohromady pět klíčů k pokladu bude uschováno do zlatých čokoládových pohárků, které si budou moci návštěvníci zakoupit u vstupu za 30 korun. Pouze jeden z těchto klíčů však otevře truhlu s dárky od sponzorů festivalu a odměnou 5 tisíc korun.

Festival bude otevřen v pátek od 14 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin. Vstupné činí 80,- Kč (50,- Kč pro seniory/ 50,- Kč pro studenty). Děti do 6 let mají na akci vstup zdarma. Více informací zjistíte také na webu www.cokofest.cz.