Jižní Morava – No Name, Rybičky 48, Dan Bárta, MIG21, Jakub Děkan, Denoi, LinaKaro a Igor Orozovič s kapelou. Ti všichni vystoupí již v neděli 9. května od 17 hodin na benefičním koncertu Hrajeme pro 20 ZOO na podporu dvacítky zoologických zahrad.

Koncert se uskuteční online a diváci si mohou zakoupit vstupenky na webu Ticketstream.cz. Cílem projektu je vybrat alespoň část chybějících financí na provoz zahrad, které byly dosud bez příjmů z důvodu jejich uzavření.

„Když se k nám z médií dostala informace o složité situaci zoologických zahrad, cítili jsme potřebu okamžitě pomoci. Obrátili jsme se s nabídkou na ředitele liberecké zoo Davida Nejedla a po konzultaci se rozhodli uspořádat benefiční koncert pro všech dvacet unijních zoologických zahrad,“ vysvětlil myšlenku vedoucí produkce Tomáš Vimmer.

OpenAir koncert se uskuteční na zahradě Lidových sadů v prostoru Zoologické zahrady Liberec. Tam dorazí například No Name, Rybičky 48, Dan Bárta, MIG21, Jakub Děkan, Denoi, LinaKaro či Igor Orozovič s kapelou. Akcí provede Libor Bouček a součástí programu budou i zajímavé rozhovory a krátké virtuální prohlídky zapojených zoo.

Do projektu se zapojí i ZOO Brno a ZOO Hodonín. Koupí vstupenky tak mohou diváci podpořit nejen zoologické zahrady po celé republice, ale i ty na jižní Moravě.