Romantika uprostřed moravské přírody, prostor na odpočinek i místo pro řadu zábavných aktivit. To vše přináší zážitkové ubytování v Bořeticích, kde si hosté užívají prodloužené víkendy i dovolené v dřevěném sudu.

Už na první pohled se ubytování Bobule v sudu liší svým vzhledem od klasických dřevěných chatek. Návštěvníci dokonce v mnoha případech tipují, že se jedná o soukromou saunu. O to více bývají překvapení, že se uvnitř skrývá nejen manželská postel, ale i místnost s posezením a koupelna s toaletou.

„Na začátku se nám líbila představa, že lidé pojedou na místo, které jim nabídne zážitek bez potřeby cestovat do okolí. Prvotní plán byl postavit chatku, ale narazili jsme na tento obytný sud a na první pohled jsme se do něj zamilovali. Bořetice jsme vybrali i s ohledem na to, že zde máme v rámci rodiny penzion a vinařství, vše je tak po ruce,“ vysvětlil nápad David Kvapil, který společně s manželkou Dagmar zážitkové ubytování vymysleli.

Aby majitelé zajistili ubytovaným soukromí, postavili kolem sudu také oplocení a terasu určenou pro odpočinek i grilování. Z prostoru je výhled na pole, rybník a díky paletovému nábytku je možné sledovat večer i hvězdy. Celkově se zde zaměřují i na nejmenší detaily. „V sudu máme knihu hostů, kam nám lidé píší vzkazy. Máme dokonce i knihu nápadů, kdyby něco chybělo. Snažíme se vše stylizovat tak, aby lidem nic nechybělo. Jedna paní nám psala, že tam našla i to, co si myslela, že nebude potřebovat,“ sdělila Dagmar.

Myslí na všechno

„Náš cíl je vytvořit pro hosty co nejvíce komfortní prostředí, u nás se mohou vrátit ke společenským hrám nebo si užít chvíle s knihou v ruce. Absolutně nejčtenější je u nás kamasútra. Myslíme však i na praktické vybavení od opalovacích krémů přes kosmetiku až po suvenýry v podobě pohledů a magnetek,“ doplnil David. Kromě toho dokáží majitelé zajistit i další zážitky, nejvíce je zájem o degustace a zapůjčení elektrokol.

Do budoucna Dagmar a David připravují stavbu ještě dřevěného apartmánu pro větší počet osob, kam by mohla zavítat celá rodina včetně několika dospělých. V plánu je i doplnění klimatizace do obytného sudu, ve kterém je nyní pro parné dny umístěná chladící věž.

Více o ubytování i volných termínech se dozvíte na www.bobulevsudu.cz.