Od 10. května je na brněnském Výstavišti otevřena unikátní výstava o lidském těle Body Worlds – Cyklus života. Návštěvníky provede celým cyklem lidského života od početí, přes zrození, růst, dospělost, stáří až ke smrti.

Výstava preparovaných těl je skvělým cílem pro lidi zajímající se o zdravý životní styl, rodiny s dětmi i školní skupiny, a má edukativní charakter. Na ryze evropských exponátech ukazuje lidské tělo do všech detailů. Od kůže přes svalstvo, kostru až k nervovému systému, oběhové soustavě, dýchací soustavě a všem orgánům lidského těla.

Prozradí, jak vypadáme uvnitř

Snad každý účastník této výstavy se hned po příchodu pustí do aktivního průzkumu vlastního těla. Díky speciální instalaci anatomického zrcadla například lidé uvidí, jak mají poskládané orgány uvnitř svého těla.

Důležitou součástí projektu je také zdravý životní styl. Na místě tak veřejnost najde mimo jiné zaměření na téma kouření, obezita, cukrovka a další civilizační choroba. Nechybí ani odstrašující příklad zčernalých plící, stejně tak jako tělo s vrstvami podkožního a meziorgánového tuku.

„Výstava, kterou po celém světě vidělo již 150 milionu lidí, je oslavou lidského těla. Pomáhá návštěvníkům odhalit, jak jejich tělo skutečně funguje. Zároveň otevírá tabuizovaná témata jako je stárnutí a smrt, a inspiruje tak návštěvníky ke zdravějšímu a zodpovědnějšímu přístupu ke svému životu,“ prozradila blíže za pořadatelskou agenturu JVS Group Květa Havelková.

Mění pohled na lidský život

Výstava Body Worlds mění lidské životy. Na výstavách Body Worlds po celém světě probíhají dlouhodobé průzkumy, ze kterých vyplývá, že téměř 90 % návštěvníků se na výstavě dozví nové informace o lidském těle, 68 % návštěvníků po shlédnutí výstavy změní svůj životní styl směrem ke zdravějšímu stravování a intenzivnějšímu pohybu. Téměř 80 % návštěvníků uvedlo, že po shlédnutí výstavy pociťuje hlubokou úctu k zázraku lidského těla. To je svět Body Worlds.

Provoz výstavy se dle rozhodnutí vlády řídí stejnými pravidly, jako provoz nákupních center. Splňuje veškerá bezpečnostní a hygienická opatření v souladu s doporučeními a nařízeními vlády. Kulturní život, především návštěva výstavy, jsou bezpečným mentálním osvěžením pro všechny návštěvníky napříč věkovým spektrem.

Na výstavě Body Worlds v obrovském pavilonu C brněnského Výstaviště, který má až 6 m vysoké stropy a rozlohu více než 3000 m2, jsou velmi přísně dodržovány všechny hygienické předpisy. Návštěvnost je omezena tak, aby se netvořily hloučky a návštěvníci kolem sebe měli dostatek prostoru. Na to dohlíží speciálně vyškolený personál výstavy. Roušky, respirátory a dezinfekční prostředky jsou na výstavě samozřejmostí jak pro návštěvníky, tak pro personál výstavy. Ten je navíc pravidelně plošně testován a pracuje na oddělené turnusy. Výstava je každý den pečlivě dezinfikována a čištěna.

Doporučujeme všem návštěvníkům zakoupit vstupenky v předprodeji, aby se vyhnuli případné frontě. Omezený počet vstupenek je prodáván i přímo na výstavě.

Více informací na www.bodyworlds.cz

Portál I love Jižní Morava je hrdým mediálním partnerem této výstavy.