Znojmo přichází s novinkou v oblasti prevence vandalismu a zvyšování bezpečí ve městě. Nově budou znojemské parky střežit společné hlídky policistů a strážníků. Dohlížet budou na dodržování pořádku v Dolním, Středním a Horním parku.

„Cílem smíšených hlídek je zajištění veřejného pořádku, předcházení vandalismu a zvýšení bezpečí občanů. S ohledem na aktuální dění v parcích, chystáme také další opatření,“ informoval starosta města Znojma Jakub Malačka. Dosud se v místech pohybovala jen jednočlenná hlídka městské policie, současné navýšení je reakcí na četnější stížnosti občanů.

Ve Středním a Dolním parku dohlížení na bezpečnost také tři nové kamery. „Ty nám pomohly vyřešit již několik krizových situací. V období letních prázdnin se ovšem v parcích zdržuje více osob a dochází zde častěji k různým přestupkům. Jsme proto moc rádi, že naše řady posílí policisté,“ prozradil ředitel Městské policie Znojmo Petr Hladký.

Policisté a strážníci budou společně místa procházet od odpoledních do večerních hodin. Průběžně bude probíhat vyhodnocení, zda a jak moc se nová spolupráce osvědčila.