Každoroční soutěž Velikonoční Znojmo zaměřená na podporu kreativity občanů v rámci zdobení města má své výherce. Soutěžilo se o nejkrásnější velikonoční výzdobu, výlohu i ozdobenou břízku. Ocenění z prvních dvou kategorií si své ceny převzali v pondělí 9. května na zdejší radnici.

První místo za nejkrásnější velikonoční výzdobu si odnesla Jana Jandová. S originální výzdobou v podobě zajíčků zabodovala na druhém místě Jitka Dománková a bronzovou příčku obsadila se svým věncem Marcela Jordánová.

Hodnotila se i nejkrásnější velikonoční výloha v městské památkové rezervaci. Zde se na prvních třech místech umístila Kavárna – Cukrárna na Horním Náměstí, provozovna Lui Chocolate na Zelenářské ulici a Klenoty Mareš na Obrokové ulici. Vítězové prvních dvou kategorií získali poukazy do zdejšího zahradnictví a drobné dárky od města Znojma.

V soutěži o nejkrásnější velikonoční břízku vyhrály děti z MŠ nám. Republiky a za nimi se umístila ZŠ Mládeže a společnost Buďme v tom spolu. Ti všichni se mohou těšit na vyjížďku turistickým vyhlídkovým vláčkem.