Návštěvníci oblíbeného koupaliště v Mramoticích na Znojemsku se mohou těšit na dlouho očekávanou téměř osm metrů dlouhou skluzavku. Po několika letech se podařilo sehnat dodavatele a areál tak již brzy doplní nová atrakce.

Skluzavku plánovalo město Znojmo již od roku 2018, do dvou po sobě jdoucích výběrových řízení se však nepřihlásil žádný dodavatel. „V tu chvíli nám bylo jasné, že budou potřebné další investice, například na vypracování projektové dokumentace, a s tím projekt navrhovatelky s rozpočtem půl milionu nepočítal. Nakonec jsme se rozhodli, že areál je natolik oblíbený, že si další modernizace zaslouží. Část oprav tak bude hrazena z rozpočtu na rok 2021, tedy nad rámec projektu Tvoříme Znojmo,“ vysvětlil zdlouhavý proces starosta Znojma Jakub Malačka.

Nová skluzavka bude stát 1,6 milionu korun. Kromě umístění atrakce musí dodavatelská firma vybudovat i čerpací jímky pro přívod vody na skluzavku, brodítko se sprchou či vydláždit okolí. Na vylepšení areálu se bude pracovat nejdéle tři měsíce od podpisu smlouvy s již vybraným dodavatelem.

 

Foto: Koupaliště Mramotice