Znojmo zveřejnilo první náhledy k připravovanému kulturně-společenskému centru Domeček, jež vznikne v budově bývalé České spořitelny na Pontassievské ulici. V budoucnu by zde mohl být velký sál s pódiem i restaurace včetně zahrádky v parku.

Když roku 2018 město budovu kupovalo, mělo již o záměru vybudovat zde toto centrum jasno. S prvními náhledy dispoziční studie nyní přišel znojemský architekt Martin Navrkal ve spolupráci s Vratislavem Zíkou. Než se začne zpracovávat projektová dokumentace, probere vedení Znojma novou podobu s veřejností.

„Jsem moc rád, že vše pokračuje podle plánu. Viděli jsme první vizualizace a musím uznat, že jsou krásné, pánům architektům se dispoziční rozložení i vizualizace velice povedly. Na podzimní měsíce připravujeme veřejnou prezentaci, kde bychom spoluobčanům chtěli vše představit a slyšet i jejich názor. Je v našem zájmu, zapojit Znojmáky do rozhodování, jak s celým objektem naložit,“ informoval místostarosta Znojma. Jakub Malačka.

V přízemí objektu se momentálně nachází velký společenský sál, kde v budoucnu vznikne taneční parket a pódium. Další část zabere restaurace s velkou zahrádkou umístěnou směrem do parku a zbývající prostor poslouží městskému úřadu nebo zdejším příspěvkovým organizacím. V následujících letech se v Domečku počítá s městskými bály, konferencemi, přednáškami i hudebními koncerty.

Historická budova z počátku 19. století tak opět ožije kulturou. Od roku 1910 nesla jméno Německý dům, následně přibyla hotelová nástavba. Po druhé světové válce patřila státu a hotel či kulturní sál fungoval až do 90. let. Poté zde sídlila Česká spořitelna a další firmy.

Foto: Město Znojmo