Oblíbený charitativní závod Znojmo Extreme 790 se blíží. Už v sobotu 28. srpna vyběhne více než 30 týmů 158 schodů radniční věže. Kapacitu letos pořadatelé navýšili.

„O závod byl každoročně velký zájem a my jsme z organizačních důvodů měli pokaždé limit třiceti týmů. Teď víme, že jich zvládneme o něco víc, a tak letos věž vyběhne 32 týmů. Máme tak víc závodníků než kdy jindy – která sportovní akce toto může v dnešní době říct? Radost mám hlavně proto, že výtěžek ze startovného jde vždy na dobročinné účely, letos Dennímu stacionáři sv. Damiána Znojmo na Hradišti, který provozuje Oblastní charita Znojmo. Děkujeme všem, závodníkům, spoluorganizátorům a partnerům, díky kterým můžeme už pošesté charitativní závod pořádat,” informoval místostarosta Jan Grois.

Závod začne v 11 hodin dopoledne. Startovní čísla budou vydávány od 9 hodin. O půl hodiny později se závodníkům otevře radniční věž, aby se mohli podívat, jaká trase je čeká. Po cestě narazí na různé typy schodů, prašné prostředí a snížená bude i viditelnost. Pětičlenné týmy dohromady vyběhnou 790 schodů.

Účastníci závodu se letos mohou těšit na speciální medaile a vygravírování svého jména a času zdarma. Poháry a další hodnotné ceny pak čekají nejlepší týmy a nejrychlejší ženu a muže.

Předpokládaný čas vyhlášení výsledků je 17:30, předání cen proběhne na Obrokové. Závod bude přenášen na dvě velkoplošné obrazovky na Obrokové, o dobrou zábavu se postarají moderátoři Mirek Hrabě a Radek Bortlík a taky DJ Jarda Kroupa.