Jižní Morava každoročně láká desítky tisíc turistů, a to zejména v období léta, kdy je otevřeno velké množství památek a atrakcí. Jaký cíl byste neměli při návštěvě Pálavy vynechat?

Zřícenina hradu Děvičky

Jedná se o jednu z nejvýraznějších památek jižní Moravy. Návštěvníci se sice při výšlapu na vysoký kopec nad Pavlovem docela zapotí, v cíli se jim však naskytne úchvatný pohled na celé okolí obklopené vinicemi. Více o Děvičkách se dočtete ZDE.

Sirotčí hrádek

O něco méně náročnější výšlap je na Sirotčí hrádek, který se nachází u nedaleké obce Klentnice. Zajímavá je nejen samotná památka, ale i hradní pověst. Nejen o pověsti se dočtete ZDE.

Mikulov

Kdo nebyl v Mikulově, jako by nebyl. Jedno z nejznámějších měst na jižní Moravě nabízí řadu turistických cílů. Ať už vyrazíte na zámek, Kozí hrádek, Svatý kopeček nebo jen na sklenku dobrého vína, návštěva tohoto města je sázkou na jistotu. Kam zajít v Mikulově? To se dozvíte ZDE.

Pokud navíc rádi navštěvujete zatopené lomy, zastavte se v lomu Janičův vrch nedaleko Mikulova na skvělou koupačku. Více se dozvíte ZDE.

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál není jen o zámku v Lednici, který patří mezi ty nejnavštěvovanější. Zavítat můžete například na zámek do Valtic, o kterém se dočtete ZDE. Pokud máte rádi vyhlídky, doporučujeme také nedalekou kolonádu Reistna či umělou zříceninu středověkého hradu Janohrad.