Všichni milovníci plavání, relaxu a vodní zábavy se v Blansku dočkají nových krytých lázní. Ty nabídnou plavecký bazén s osmi dráhami, relaxační bazén s vodními prvky, saunový svět či fitness. Stavba začne pravděpodobně v roce 2023.

Areál městských lázní vznikne propojením třech odstupňovaných budov a kromě tribuny pro diváky bude bezbariérový. „Velký jednolitý objekt by působil jako bariéra, do daného místa se nehodí. Proto jsme navrhli prostorově i výškově členěný objekt s důrazem na zajištění maximálního množství venkovního světla, aby byl pobyt uvnitř příjemný,“ vysvětlil jeden z autorů studie architekt Petr Kaděra.

„I když bude nový objekt o něco větší než ten stávající, v končeném důsledku nabídne pro návštěvníky aquaparku, pro které budou lázně také otevřeny, větší množství zelených ploch,“ dodal Kaděra.

Komplex nabídne nerezový plavecký bazén s osmi dráhami a posuvným dnem i bazén s vodními atrakcemi, jako jsou masážní trysky, protiproud, vodní chrliče či vodní gejzír. Pro děti zde vznikne brouzdaliště a počítá se i s bazénkem pro plavání matek s dětmi.

V části wellness budou pro odpočinek návštěvníků vybudované čtyři druhy saun, vířivka, Kneippův chodník, ochlazovací bazének, tichá místnost nebo venkovní terasa s lehátky. Počítá se také s fitness i menším občerstvením.