Do dvou let vyroste v současném areálu Městské plovárny Louka moderní krytý bazén s wellness a multifunkčním fitness sálem. Stavba vyjde na 285 milionů korun, pracovat se začne od letních prázdnin.

„Plavání ke Znojmu patří odjakživa. Je to taková naše výkladní skříň, takže výstavba nového krytého bazénu je dobrá zpráva pro Znojmo i všechny sousední obce, které náš projekt podpořily,” vyjádřil se starosta Znojma Jakub Malačka.

Na celkové rozloze 2216 metrů čtverečních návštěvníci najdou bazénovou halu, fitness nebo wellness část. V budově vznikne plavecký bazén s osmi dráhami, relaxační bazén i dětské brouzdaliště doplněné o skluzavku. Wellness pak nabídne několik typů saun, vířivku, Kneippův chodník, Whirlpool, parní lázeň nebo ochlazovací bazén. U recepce počítají i s kavárnou.

Výstavbu podpořila více než stovka okolních obcí, objekt tak poslouží nejen místním, ale i širokému okolí a turistům. Novinky si užijí také školáci, kteří na místo dojíždí díky povinnému školnímu plavání. „Díky povinnému školnímu plavání k nám dojíždí každoročně přes 2 100 dětí ze základních škol Znojemska a Moravskokrumlovska,“ doplnil místostarosta města Jan Grois.

O vybudování nového krytého bazénu se ve Znojmě mluví již od roku 2014, nákladnou investici však město dlouhá léta zvažovalo.

Nedaleko vznikne i moderní společenské centrum

V průběhu pěti let město zainvestuje do lokality Louka 400 milionů korun. Na místě totiž vznikne multifunkční centrum s dílnami a přednáškovým sálem. Rekonstrukci Staré školy premonstrátského kláštera za cenu 70 milionů korun připravuje Znojmo společně s rakouským městem Retz, obecně prospěšnou společností Společně i univerzitou v Kremsu.

FOTOGALERIE: