Ani pořadatelům kulturních akcí není současná situace lhostejná a s přibývajícími dny rostou také nabídky pomoci. Výtěžek z představení Bolka Polívky v Mikulově poputuje na pomoc postiženým obcím, Lednicko-valtický hudební festival podpoří Nadaci Via a Husa na Provázku spolupořádá sbírku nářadí a trvanlivých konzerv.

„Velmi nás v divadle zasáhlo, co se děje tak blízko od nás. Proto jsme se rozhodli, že výtežek z obou mikulovských představení 29. a 30. 6. Podivného odpoledne Dr. Zvonka Burkeho s Bolkem Polívkou věnujeme obyvatelům obcí zasažených tornádem. Vybrané finance rozdělíme po konzultaci se zástupci zasažených obcí,“ informovalo Divadlo Bolka Polívky.

Zpráva šokovala také pořadatele Lednicko-valtického hudebního festivalu, který se na jižní Moravě uskuteční letos již pošesté. „Jižní Morava je domovem našich koncertů. Proto jsme se připojili k dárcovské výzvě Nadace Via na podporu všech, které zasáhlo ničivé tornádo a přišli o své domovy. Rádi bychom pro ni vybrali částku 150 000 Kč. Pokud stále hledáte, jak pomoci, a máte rádi Lednicko-valtický hudební festival, podpořte, prosíme, do 26. července naši výzvu. 15 nejštědřejších odměníme voucherem na vstupenky na letošní festival, včetně možnosti dostat se na již vyprodané koncerty. Děkujeme z celého srdce za pomoc,“ napsali pořadatelé LVHF na svém facebookovém profilu.

Do podpory se zapojí i divadlo Husa na provázku. „Spojili jsme síly se Společně Brno a Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj, z.s. a spolupořádáme pro Břeclavsko a Hodonínsko, oblasti postižené tornádem, sbírku nářadí potřebného k odklízení trosek a konzerv, které slouží k jídlu, i když jdou domácnosti bez funkční kuchyně a elektřiny,“ sdělilo vedení divadla.

Lidé mohou věci nosit do prostoru u pokladny Divadla Husa na Provázku v Brně na Zelném thu 9/294. Otevřeno je od pondělí do neděle od 16 do 20 hodin. Sbírají se především lopaty, košťata, pracovní rukavice či trvanlivé konzervy.

Podpora zasaženým obcím roste, a to nejen ze strany dobrovolníků i kulturních organizací.

Foto: Divadlo Bolka Polívky