Víkend je před námi a to znamená jediné, přinášíme další tipy, kam v následujících dnech zavítat na Moravě.

Do Znojma na Dny partnerských měst

Už na pátek a sobotu připravují ve Znojmě program plný hudby a tance v rámci Dnů partnerských měst. Prezentovat se budou nejen města z České republiky, ale i zahraničí, a to na Horním náměstí. Tam dorazí delegace z Chrudimi, polského města Strzegom, italských měst Pontassieve, Trento-Povo a Villazzano, z rakouského Retzu a ze slovenských měst Bratislava-Ružinov a Nové Zámky. Každé město nabídne ve stánku k zakoupení tradiční speciality, od vína až po sýry či klobásky.

Více o Dnech partnerských měst se dočtete v našem článku ZDE.

Za nákupy a designem

MINT Market Brno se opět vrátí v sobotu 14. května do Tržnice Brno na Zelném Trhu. Tři patra zde obsadí designové výrobky, autorská móda, šperky, bio kosmetika či delikatesy. K nákupům zahraje svůj speciální set dvorní DJ MINT Marketu – DJ Marthy. Akce se koná od 10 do 17 hodin.

Za pivem na Líšeňský Pivní Festival

Devátý ročník pivního festivalu se uskuteční v sobotu 14. května od 13 hodin v přilehlém okolí líšeňského pivovaru na ulici Kotlanova v Brně. Svou účast zatím potvrdilo dvanáct pivovarů a mimo popíjení na návštěvníky čeká i doprovodný program. Odpoledne na místě vystoupí Haas Band, Pkcupe, Kudla z Brna, Brünfield či Fried Ace. Nebude chybět ani soutěž v pojídání s maxijedlíkem Jaroslavem Němcem.

Akcí provede moderátor Ladislav Cmíral. Vstupné je 120 korun, přičemž 20 korun z každé vstupenky poputuje na podporu Ukrajiny.

Na světovou gastronomii do Kunovic

Už potřetí se v sobotu od 11 do 20 hodin v kunovickém areálu Jízdy králů uskuteční gastrofestival s nabídkou pokrmů z celého světa. Milovníci jídla se mohou těšit na mexické Quesadillas a Tacos, ukrajinské Pelmeně, luxusní burgery, španělskou Paellu, egyptskou švarmu, belgické hrancle, francouzské palačinky, vietnamské Bún bò Nam Bô či Bún chả, hmyzí speciality, thajskou rolovanou zmrzlinu, tyrolské speciality či německý October fest v pivním stanu.

Pořadatelé připravují také extrémní jedlíkovskou exhibici i zábavu pro děti. Na místě vystoupí kapela Žlutá ponorka či zpěvák Jan Grebík. Vstupné je 100 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma.

Na otevírání Lichtenštejnských stezek

V Břeclavi už v sobotu opět otevřou Lichtenštejnské stezky, tentokrát na prostranství u zimního stadionu. Tam mohou účastníci od 10 hodin nasednout na svá kola a projet si jednu ze tří nachystaných tras. Dětská trasa má 13 kilometrů, pohodová 31 a pokročilá 53 kilometrů.

Program mimo cyklostezek nabídne také koncert skupiny Wrávor, tombolu či duhovou show na Janově hradu.

Za vínem a otevřenými sklepy

V rámci akce Z kopca do kopca se v sobotu veřejnosti otevře celkem 18 sklepů v obci Vrbice. Program začne už v 9 hodin ráno a potrvá až do půlnoci. Součástí je také doprovodný program i večer s cimbálovou muzikou Mládí. V neděli budou dopoledne otevřeny sklepy pro odběr vín.

Máte tip na zajímavou akci ve vašem okolí? Dejte nám vědět na redakce@ilovejiznimorava.cz!