Už na pátek 13. a sobotu 14. května připravují ve Znojmě program plný hudby a tance v rámci Dnů partnerských měst. Prezentovat se budou nejen města z České republiky, ale i zahraničí, a to na Horním náměstí. Tam dorazí delegace z Chrudimi, polského města Strzegom, italských měst Pontassieve, Trento-Povo a Villazzano, z rakouského Retzu a ze slovenských měst Bratislava-Ružinov a Nové Zámky. Každé město nabídne ve stánku k zakoupení tradiční speciality, od vína až po sýry či klobásky.

Na pódiu se vystřídají muzikanti z Retzu a Trenta, taneční soubory z Pontassieve a Nových zámků, folklórní soubor z Ružinova a představí se i loutkářský soubor a tanečnice s hady z Chrudimi. Na programu bude také výstava fotografií znojemských fotografů.

Znojmo bude prezentovat Malá cimbálová muzika dětského folklórního souboru DYJAVÁNEK, cimbálová muzika LIBOHLÁSEK, Taneční a pohybové studio M&M, břišní tanečnice ze Střediska volného času a páteční večer zakončí vystoupení znojemského BIG BANDU pod taktovkou pana Fojtíka.

Máte tip na zajímavou akci ve vašem okolí? Dejte nám vědět na redakce@ilovejiznimorava.cz!