Břeclav – Pravděpodobně nejmodernějším autobusem v Česku se svezou již v druhé polovině roku obyvatelé Břeclavi využívající městskou hromadnou dopravu. O komfort cestujících se postará model CITYWIDE LF 11,5m CNG (New Bus Generation) od společnosti Scania.

„Jedná se o nejvyspělejší technologie nové řady autobusů s množstvím bezpečnostních prvků usnadňujícím řidičům jízdu v městském provozu. Autobus má v sobě čidla pro sledování a vyhodnocování pohybu chodců a cyklistů, která v případě jejich identifikace varují řidiče zvukovou a světelnou výstrahou nebo varování mrtvého úhlu,“ přiblížil přednosti vozidla starosta Břeclavi Svatopluk Pěček.

„Autobus je také o půl metru kratší, což mu umožní lepší manévrovací schopnost. Nechybí ani radar za čelním sklem, který vyhodnotí nečekanou překážku před vozem a zvýší jeho brzdný účinek,“ dodal starosta.

Zastupitelstvo schválilo dodatek ke smlouvě mezi Městem Břeclav a dopravní společností BORS Břeclav, kterým se o dva měsíce prodlužuje lhůta k obstarání autobusu. Dodání vozidla bude totiž možné pravděpodobně až v průběhu října letošního roku.

„Dopravce by smlouvu o veřejných službách v přepravě cestujících mohl naplnit koupí autobusu značky Iveco, ale doporučuje i po zkušenostech z testování autobusu pořídit vůz špičkových vlastností značky Scania. Toto řešení je optimální také proto, že celá flotila vozidel bude stejné značky Scania, takže i servis bude jednotný,“ dodala závěrem mluvčí města Jana Pelcová.

Foto: Město Břeclav