Ve Znojmě se již připravují na horké letní dny. Historické centrum Znojma tak již za tropického počasí ochladí mlžící sprchy a brány. Lidé je najdou rozmístěné rovnou na několika místech.

Mlžící sprchy, které rozprašují vodu a slouží k lehkému osvěžení, jsou umístěné na Horním náměstí, v ulici Přemyslovců a ve Středním parku u náměstí Komenského. „Mlžítka jsou nyní v provozu už třetí rok, máme na ně pozitivní odezvu. Měnili jsme u některých pouze jejich umístění. Jsou totiž mobilní a můžeme je bez problému přemisťovat. Letos jsme se rozhodli rozšířit tento způsob ochlazení ještě o další mlžící systém na Masarykově náměstí,“ informoval starosta Znojma Jakub Malačka.

Masarykovo náměstí bude ochlazováno suchou mlhou, tedy systémem, který rozprašuje vodu tak, že se kapky vypaří ještě před dopadem na zem. Suchou mlhu jde ovládat i na dálku. „IT oddělení Správy nemovitostí města Znojma se podařilo vyvinout aplikaci, která nám umožní mlžítka dle potřeby dálkově zapnout/vypnout. Výsledkem je větší úspora vody a možnost reagovat na změny počasí. V aplikaci můžeme nastavit nejen samotné spuštění a vypnutí, ale i různé intervaly,“ dodal Malačka.

Foto: Město Znojmo