Morava – I když nám současná situace nedovoluje cestovat, plánování výletů zakázané není. Připravili jsme proto pro vás tři tipy na jarní výlety, které byste si neměli nechat ujít.

Lednicko-valtický areál

Zpěv ptáků, krásné jarní počasí a především rozkvetlá zámecká zahrada. To vše můžete zažít při jarní návštěvě Lednicko-valtického areálu. Udělejte si na výlet čas po celý den a prozkoumejte všechny památky a zajímavosti, které tento areál bezpochyby nabízí.

TIP REDAKCE: Pokud máte rádi delší procházky, naplánujte si trasu od lednického zámku přes zámecký park až k Janovu hradu. Pokud nechcete jít pěšky tam i zpět, můžete v sezoně využít i jízdu kočárem.

Kroměříž

Kroměříž je našim dalším tipem, a to zejména z důvodu překrásné Květené zahrady, která je jednou z největších atrakcí tohoto města. Vynechat byste neměli ani zdejší Arcibiskupský zámek, který každoročně navštíví tisíce turistů. Pod zámkem se nachází také rozlehlá Podzámecká zahrada, jež je ideální příležitostí na pěknou procházku. Až vás procházení omrzí, vydejte se do samotného centra města, najdete tam spoustu restaurací i malých kavárniček.

Mandloňové sady Hustopeče

Už jste někdy viděli kvést mandloně? Pokud ne, určitě neváhejte s výletem do Hustopečí, kde se právě mandloňové sady nachází. V době jejich květu jsou hlavní atrakcí Hustopečí. V jejich blízkosti se nachází rozhledna která vám poskytne luxusní výhled na celé město.

TIP REDAKCE: Okolí mandloňových sadů láká na pěknou procházku. Jakmile se dokocháte kvetoucími stromy, doporučujeme se vydat na procházku jarní přírodou. Nebudete litovat.