Brno – Mahenovo divadlo čeká první etapa potřebné památkové obnovy fasády za více než 5 milionu korun. Od Ministerstva kultury získalo město dotaci ve výši 2,3 milionu korun, zbytek bude muset doplatit.

Dotaci získalo Město Brno z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón v roce 2021. O zaměření se právě na tuto budovu, která je součástí městské příspěvkové organizace Národní divadlo Brno, rozhodli brněnští radní loni v říjnu.

„Odborná pracovní skupina jednohlasně doporučila, aby získané peníze byly investovány do I. etapy potřebné památkové obnovy fasády Mahenova divadla. Plánované náklady na tuto rekonstrukci jsou vyčísleny na 5,265 milionu korun. Přijatá dotace činí 2,265 milionu, zbývající 3 miliony doplatí město, čímž splní podmínku nadpoloviční spoluúčasti, která je pro čerpání financí z Ministerstva kultury závazná,“ vysvětlil náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

V minulosti byla z tohoto programu obnovena řada objektů, například hradby a vodárna pod Petrovem, fasáda kostela sv. Jakuba, pavilon v Denisových sadech nebo fasáda baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně.